Konferencja "Metoda prof. Alfreda Tomatisa w edukacji wczesnoszkolnej" - ZDOBĄDŹ JEDNO Z 10 BEZPŁATNYCH ZAPROSZEŃ
Autor: Redakcja Reedukacja.pl

W dniu 28 maja 2016 r. (sobota) w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się Konferencja "Metoda prof. Alfreda Tomatisa w edukacji wczesnoszkolnej". Internetowy serwis pedagogiczny Reedukacja.pl przygotował dla naszych stałych Czytelników 10 bezpłatnych zaproszeń. Wyślij e-mail i odbierz zaproszenie. Szczegóły na samym dole.

Podczas konferencji tajniki działania metody przedstawi Jozef Vervoort, spadkobierca dorobku naukowego oraz dokumentów prof. A. Tomatisa. O potrzebie i wpływie komunikacji w relacji nauczyciel-uczeń we wczesnej edukacji opowie prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko. Z kolei dzięki prelekcji mgr inż. Katarzyny Zychowicz dowiedzą się Państwo o możliwościach dofinansowania zakupu specjalistycznego sprzętu dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zagadnienia poruszane podczas konferencji dotyczyć będą dzieci najmłodszych. To właśnie w tej grupie wiekowej terapia przeprowadzana za pomocą systemu do diagnozy i treningu słuchowego „Uwaga Słuchowa" przynosi najlepsze efekty. Twórcą rozwiązania jest Young Digital Planet.

Jak powiedział prof. Alfred Tomatis: „Czego uszy nie usłyszą, tego głos nie może przekazać”.  Profesor odkrył i wykazał, że istnieje związek pomiędzy odbieranymi przez słuch częstotliwościami, a całym systemem nerwowym, zmysłami, mózgiem, a nawet głosem człowieka. Odpowiednio skonstruowany program terapeutyczny, precyzyjnie dobrane częstotliwości mogą więc skutecznie leczyć zarówno drobne, jak i poważne problemy rozwojowe u małych dzieci.

Dlatego właśnie w terapii uwagi słuchowej grup wczesnoszkolnych używana jest muzyka Mozarta. Posiada ona dwie szczególne właściwości, dzięki którym naśladuje dźwięki odbierane przez dziecko w okresie prenatalnym. Jakie? M.in. o tych właściwościach i wysoce terapeutycznym wpływie na dzieci z problemami rozwojowymi: dysleksją, dysgrafią, zaburzeniami koncentracji i motoryki, ADHD, opowie podczas swoich prelekcji Jozef Vervoort. W trakcie konferencji je Uczestnicy będą mieli możliwość bliższego poznania sposobu działania terapii.


Więcej informacji na stronie: http://konferencja.ydp.eu


ZDOBĄDŹ JEDNO Z 10 BEZPŁATNYCH ZAPROSZEŃ

Z myślą o naszych stałych Czytelnikach przygotowaliśmy KONKURS. Zaproszenia na Konferencję "Metoda prof. Alfreda Tomatisa w edukacji wczesnoszkolnej" trafią do pierwszych 10 osób, które prześlą do nas na adres redakcja@reedukacja.pl  wiadomości e-mail wpisując w tytule słowo "Tomatis", a w treści podając następujące informacje:

Imię i nazwisko:
Miejscowość:
Telefon kontaktowy:

Nie czekaj, wyślij e-mail i wygraj zaproszenie.

Wyślij e-mail na adres redakcja@reedukacja.pl