Obudź w dziecku olbrzyma - poradnik dla rodziców 
Autor: Mariola Kurczyńska

Wydawnictwo: Better Mind
Wydanie: Legnica (2009)
„Obudź w dziecku olbrzyma” to tytuł oraz przesłanie najnowszego poradnika dla rodziców. Współczesny świat stawia przed rodzicami wiele trudnych zadań wymagających wiedzy, kompetencji i doskonałej znajomości zagadnień rozwoju i wychowania dziecka. Niestety minęły już czasy, kiedy jedną z najbardziej atrakcyjnych wspólnych zabaw był podwórkowy berek i fikołki na trzepaku, a telewizor oglądany był co najwyżej raz dziennie, kiedy emitowana była dobranocka. Komputery, gry playstation, telewizja zupełnie zdominowały wolne chwile naszych maluchów. A przecież czasy, w których żyją wymagają od nich wiedzy, mądrości, roztropności, stawia się im coraz większe wymagania. Spacer, zabawa na dworze, jabłko na drugie śniadanie – już dawno przestały być trendy.
W jaki więc sposób rodzice mają wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci skoro rozrywki, które się im proponuje, niszczą ich zdrowie, osłabiają odporność organizmu, powodują apatię, niechęć do nauki, nawet depresję? Poradnik Obudź w dziecku olbrzyma stara się odpowiać na te powyższe pytania oraz ukazywać pułapki współczesnego świata. Autorka uświadamia nam, iż nasze maluchy rodzą się geniuszami, a od nas – rodziców tylko zależy czy „obudzimy w dziecku olbrzyma”, czy też skutecznie stłamsimy wszelkie oznaki geniuszu i wyjątkowej inteligencji.

W poradniku dzieli się z innymi rodzicami swoją wiedzą, a przede wszystkim bogatym doświadczeniem. W zupełnie nowatorski sposób łączy wiedzę psychologiczną z praktyką terapeutyczną oraz osobistymi przeżyciami. Odważnie wrzuca do kosza na śmieci przestarzałe poglądy i opinie. Żegna się z mitami na temat wychowania dzieci w sposób lekki, z odrobiną ironii i dobrego humoru. Z poradnika dowiadujemy się, w jaki sposób powinniśmy kierować rozwojem dziecka by wydobyć wszystkie jego talenty i pozwolić rozwijać się wyjątkowym, niepowtarzalnym zdolnościom. Proste ćwiczenia, gry, zabawy, czy słuchanie odpowiedniej muzyki, poprowadzą rozwój naszego dziecka w taki sposób, by stworzyć idealną podstawę do rozwoju jego geniuszu.

Często nie zauważamy u swoich pociech niepokojących sygnałów, myśląc, że z nich wyrosną. Autorka w ciekawy sposób zwraca uwagę na wiele spraw, które mogą umknąć rodzicom, a mają swoje konsekwencje w dalszym rozwoju, jak np. raczkowanie. Dopiero gdy dzieci rozpoczynają naukę pojawiają się problemy i przychodzi żmudna praca „naprawcza”. Dlatego warto wcześniej obserwować swoje dziecko i w porę podjąć działania.

Poradnik daje takie możliwości. Zawiera ciekawe przystępnie podane treści dotyczące prawidłowego rozwoju, przykłady ćwiczeń, testy, które sami możemy wykonać swoim dzieciom. Autorka z wrażliwością matki i rzetelnością profesjonalisty wprowadza czytelników w zagadnienia rozwoju dziecka. Dostarcza rodzicom cennych wskazówek na temat sposobów postępowania od momentu urodzenia po wiek szkolny ich pociech.
Mariola Kurczyńska korzysta z doświadczeń wielu dyscyplin naukowych, aby dać czytelnikowi praktyczne porady dotyczące wspomagania rozwoju dzieci, a to wszystko w formie przyjemnej zabawy!

Czytelnik znajdzie tu wiele praktycznych informacji, m.in.:
  • Jak w domu i na podwórku rozwijać intelekt dziecka;
  • Jak rozwinąć w dziecku poczucie własnej wartości, kluczową życiową umiejętność;
  • Jak nauczyć je zaradności i pewności siebie;
  • Jakie zabawy doskonalą mózg;
  • Jakie są domowe sposoby na rozwijanie u dziecka zamiłowania do uczenia się;
  • Jak przygotować w domu dziecko do przejścia przez labirynty edukacji szkolnej;
  • Jak z codziennego życia zrobić dobrą zabawę;
  • Jak sprawić by dziecko chętnie się uczyło i miało wiele zainteresowań;

O autorce:

Mariola Kurczyńska - mama 14-letniej Oli, terapeuta, filolog, pedagog, właścicielka i dyrektor prywatnej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Legnicy, członek Polskiego Towarzystwa Dysleksji, współautorka projektu edukacyjnego „Dobry Start Przedszkolaka” nagrodzonego w 2008 roku przez Ministra Rozwoju Regionalnego tytułem „Najlepsza inwestycja w człowieka”.


PATRONI MEDIALNI
:
Obudz_olbrzyma

Więcej informacji: www.obudzwdzieckuolbrzyma.pl